Sloga pobjedom nad Pleternicom pred ostankom u 3. HNL

Radio Prkos 30.05.2021 ZANIMLJIVOSTI
img

U 31. kolu 3. HNL - istok novogradiška Sloga ugostila je NK Slaviju iz Pleternice. U odličnoj utakmici s puno dinamike novogradiška Sloga je zgoditkom Tomislava Marjanovića u 80. minuti pobijedila rezultatom 1:0.
Sloga je otvorila utakmicu s velikom željom da postigne rani pogodak, no gost se uspješno branio. Sredinom prvog dijela gost preuzima kontrolu igre i stvara tri izgledne prilike, no u tim trenucima je vratar Lovro De Villa bio Slogin junak sa svojim obranama.
U drugom dijelu se Sloga konsolidirala te počela tražiti pobjednički pogodak. U 63. minuti nastala je velika gužva u gostujućem šesnaestercu, a Nikola Tomić nije uspio ugurati loptu u mrežu. Zgoditak odluke došao je u 80. minuti kada se opet u gužvi najbolje snašao Tomislav Marjanović i lijevom nogom pospremio loptu u mrežu za velikih 1:0 i možda ključna tri boda. Do kraja utakmice je Sloga ostala s dva igrača manje (Joško Kotarski i Valentin Lanusović), no rezultat se nije mijenjao.
Sastav Sloge: L. De Villa, F. Balunović, M. Vlaović, I. Kašljević, M. Katinić, N. Eller, L. Blazina(od 71. K. Fischer), J. Kotarski(85. CK), V. Lanusović(90+3. CK), T. Marjanović(od 89. B. Menegoni), N. Tomić(od 68. M. Marjanović)

Izvor: FB Sloga ng