Nova Gradiška razmontirala splitski Universitas!

Radio Prkos 13.10.2023 SPORT

Danas je odigrano treće kolo 1. HMNL u kojem je HMNK Nova Gradiška ugostila splitski AFC Universitas u sportskoj dvorani Elekrotehničke i ekonomske škole u Novoj Gradiški. Obje ekipe imale su dvije pobjede u prve dvije utakmice. U današnjem zanimljivom srazu slavila je domaća ekipa sa uvjerljivih 7:1. Novu Gradišku je u vodstvo doveo Nikola Badrov sjajnim lobom golmana. Vodstvo je poduplao Tomislav Marjanović još jednim lijepim pogotkom. U devetoj minuti sjajni Nikola Eller zabija lijep pogodak i povećava vodstvo Nove Gradiške. U jedanaestoj minuti ponovno se na listu strijelaca upisao kapetan Eller, a ovaj puta je pogodak postigao nevjerovatnim volejom. Do poluvremena se rezultat nije mijenjao jer je na golu Nove Gradiške briljirao Marićević pa se na predah otišlo sa uvijerljivih 4:0. U drugom poluvremenu gosti pokušavaju postići pogodak, ali je Maričević zaključao svoja vrata. U 32. minuti ponovno je postigao pogodak Nikola Badrov i tako uništio svaku nadu gostima za preokret. U 33. minuti Jakov Medvedović povećava vodstvo na 6:0. Pred sam kraj utakmice u 37. minuti na listu strijelaca upisao se i Dario Batalo i tako zaključio golijadu domaće ekipe. Poraz je ublažio Ivan Gotovac u 39. minuti i zaključio konačnih 7:1.

HMNK Nova Gradiška - AFC Universitas Split 7:1 (4:0)
Strijelci: N.Badrov 2x, N.Eller 2x, T.Marjanović, J.Medvedović, D.Batalo / I.Gotovac