Nova Gradiška poražena od MNK Torcida na domaćem terenu!

Radio Prkos 23.04.2023 SPORT
img

Danas je odigrana utakmica 1. kola kvalifikacija za 1.HMNL u kojoj je HMNK Nova Gradiška ugostila MNK Torcidu. U zanimljivoj utakmici naši malonogometaši poraženi su rezultatom 4:6. Utakmicu su bolje otvorili gosti pa su vrlo rano došli u vodstvo preko Marića. Ubrzo je domaća ekipa reagirala preko Ellera nakon jedne lijepe akcije iz kornera koju je domaći kapetan maestralno iskoristio i zakucao loptu u mrežu sa desetak metara. Bila je to otvorena utakmica u kojoj su obje ekipe pravile lijepe prilike. Jednu takvu iskoristio je igrač Torcide, Repić, u 10. minuti utakmice i doveo gosta po drugi put u vodstvo na utakmici. U 15. minuti utakmice naš kapetan Eller napravio je maestralni solo prodor i pogodio stativu, a na odbijancu se najbolje snašao Bungić koji je mirno loptu smjestio u mrežu. Ipak, do poluvremena su gosti pokazali iskustvo i ponovno poveli. Prvo je Leko u 18. minuti utakmice iskoristio lošu reakciju obrane, a zatim je isti igrač samo minutu kasnije postavio konačnih 2:4 u prvom djelu utakmice. Naši malonogometaši nisu sjajno ušli u drugo poluvrijeme, a iskusne ekipe kao ova to naplaćuju. Prvo je u 22. minuti Repić povisio vodstvo, a onda samo tri minute kasnije se još jednom upisao na listu strijelaca i povećao vodstvo gosta na 2:6. Činilo se kao da će biti jednosmjerna utakmica, ali se naši dečki nisu predavali do kraja. Ipak, gosti su jako iskusni i svoje vodstvo ne ispuštaju do kraja, a naši su uspjeli samo smanjiti rezultat. U 33. minuti zabio je Jakić nakon jedne lijepe akcije, a konačnih 4:6 postavio je kapetan Eller nakon dosuđenog kaznenog udarca zbog igranja rukom.

HMNK "Nova Gradiška" - MNK "Torcida" Split 4:6 (2:4)
Strijelci: Eller 2x, Bungić, Jakić / Marić, Repić 3x, Leko 2x