Nova Gradiška pobjedom protiv Aurelie korak bliže tituli!

Radio Prkos 13.03.2023 SPORT

Sinoćnji susret u Vinkovcima opravdao je sva očekivanja derbija kola u kojem je favorizirana Nova Gradiška uzela puni plijen. Gosti su došli motivirani činjenicom kako ih pobjeda pozicionira na prvo mjesto ispred Broda 035 koji im sada zaostaje tri boda. Domaćini će pokušati zaboraviti subotnju večer koja im ostavlja neizbrisiv trag te im preostaje priprema za jedinstvenu drugu ligu nadolazeće sezone. Za razliku od njihovih suparnika, dečki iz Nove Gradiške su se probudili s osmijehom na licu i sjećanjem o sinoćnjem snu kvalifikacija u najviši rang futsala koji im polako djeluje kao stvarnost. Detaljnije o tijeku susreta pročitajte u nastavku.

AURELIA – NOVA GRADIŠKA 3:5 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Mikanović (5′), 0:2 Bungić (21′), 1:2 Horvat (26′), 1:3 Bungić (29′), 2:3 Dragun (30′), 2:4 Mikanović (34′), 3:4 Mijić (37′), 3:5 Bungić (39′)

Kako smo i pretpostavili u najavi ovog susreta, obje ekipe su u utakmicu ušle s opreznijim pristupom znajući što im ova utakmica donosi. Tako smo u prvom poluvremenu mogli vidjeti samo jedan pogodak koji se našao u mreži domaćina preko Mikanovića u 5. minuti. Do kraja prvog poluvremena Aurelia je u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetila, no lopta nije našla put do gostujuće mreže. Oprečno onome što je prvi dio susreta donio, u nastavku smo svjedočili izdašnijem poluvremenu sa sedam golova od kojih je čak pet došlo u zadnjih deset minuta. Gosti predvođeni sjajnim Bungićem povećavaju vodstvo na 0:2 već u prvim minutama drugog poluvremena. S tim pogotkom utakmica se brzo rasplamsala te probudila domaćina koji smanjuje vodstvo u 26. minuti preko Horvata. Gosti ponovno na leđima Bungića dolaze do povećanja vodstva, no Vinkovčani minutu poslije uzvraćaju istom mjerom preko Draguna koji u 30. minuti vraća nadu za preokretom. Znajući kako utakmicu ne žele odvesti u neizvjesnost, Mikanović zabija svoj drugi pogodak na utakmici te po četvrti put gosti tjeraju vodu na svoj mlin pet minuta prije kraja susreta. Aurelia predvođena domaćom publikom ponovno se vraća u utakmicu preko Mijića u 37. minuti, no njihovu nadu za podjelom bodova ubija Bungić svojim hat-trickom u zadnjoj minuti susreta.

Utakmica je završila zviždukom suca nakon kojeg je samo jedna ekipa sretno došetala do svoje svlačionice, ista ekipa koja je kroz cijelu sezone konzistentna te zadovoljno odlazi kući. Nova Gradiška je u zadnje dvije utakmice odnijela važne bodove koje su vjerovatno prelomile prvenstvo u njihovu korist i stavila sve u svoje ruke četiri kola prije kraja prvenstva.

Izvor/foto: Crofutsal