Mladost sezonu otvorila pobjedom na domaćem terenu protiv Sloge

Radio Prkos 12.03.2023 SPORT

Danas je Mladost ugostila na domaćem terenu u Cerniku ekipu Sloga iz Jaruga. U zanimljivoj prvenstvenoj utakmici domaća ekipa slavila je sa rezultatom 2:0 golovima Stipića i Mikanovića. U prvom poluvremenu Cerničani su bolja ekipa, napadaju, ali bez prave realizacije. Nakon jednog prodora sa desne strane Mikanovića i sjajnog centaršutae najbolje se snašao Stipić koji pogađa za vodstvo Cernika. S tim rezultatom se odlazi na predah. U drugom djelu Cerničani nastavljaju svojim tempom i dominiraju dobrim djelom utakmice. U 57. minuti Mikanović sjajnim šutom iz slobodnog udarca sa 20tak metara postiže pogodak i povećava vodstvo na 2:0. Poslije toga bilo je prilika i na jednoj i na drugoj strani, ali rezultat se nije mijenjao do kraja utakmice. Konačan rezultat bio je 2:0.

HNK "Mladost" Cernik - NK "Sloga" Jaruge 2:0 (1:0)
Strijelci : Stipić, Mikanović