Golijada u Cerniku, zabijali Sokić, Škramić, Turkalj, Vlainić, Mikanović i Trobić...

Radio Prkos 15.05.2022 SPORT

Danas je odigrana prvenstvena utakmica u kojoj je Mladost ugostila Svjetlost iz Lužana. Bila je to utakmica u kojoj je domaća ekipa od starta preuzela inicijativu. Do vodstva je Mladost došla preko Tonija Sokića nakon jednog centaršuta u kojem se najbolje snašao i loptu glavom poslao u mrežu. Vodstvo je poduplao Ivan Škramić nakon uigrane akcije. U 30. minuti dosuđen je kazneni udarac, a siguran izvođač bio je David Turkalj. U 35. minuti nakon jednog lijepog udarca Luka Vlainić povisio je rezultat na 4:0. Točku na "i" u prvom djelu stavio je Vinko Mikanović kada je matirao vratara nakon što je ispala cijela gostujuća obrana i postavio konačnih 5:0 u prvom djelu. U drugom djelu Mladost je odigrala koliko je bilo potrebno za pobjedu, a još se na listu strijelaca upisao Gabrijel Trobić u 65. minuti. Do kraja se rezultat nije mijenjao te je utakmica završena 6:0.