Marko Pavlica i Ivica Kožulj osvojili teniski turnir u Novalji...

Radio Prkos 10.08.2021 SPORT

RIJEKA Riječanin dr. Sandro Brusich pobjednik je sedmog izdanja vetaranskog teniskog turnira “Oluja – Samsung”, igranog u Novalji u organizaciji istoimenog kluba, u kategoriji do 45 godina. U kategoriji preko 45 godina slavio je Branimir Matičević, Slovenac Erol Skadrak bio je najbolji u konkurenciji plus 60, dok je Slovenka Taja Bešić pobjednica kod tenisačica s tri pobjede ispred Ane Januš s obzirom na to da su igrale međusobno. Marko Pavlica i Ivica Kožulj najbolji su par u apsolutnoj kategoriji.

U finalu Brusich je prepustio samo gem, Slovenac Jure Smej naletio je na riječkog kardiologa u punoj formi. Puno teže za Brusicha bilo je u polufinalu, u kojem je pobijedio 30-godišnjeg Petra Šumečkog sa 7:6, 6:3.

– Šumečki igra hrvatsku ligu i bilo je zaista gusto. Inače, od Smeja sam lani izgubio – kaže Brusich, koji hvali odličnu organizaciju TK Novalja.

Iako se radi o veteranskom turniru, Brusich do trofeja nije došao slučajno.

– Zbog pandemije se manje putovalo kada je u pitanju posao. Trenirao sam s prvom ekipom Kvarnera u Marčeljevoj Dragi, odigrao sam čak jedan meč u Prvoj ligi. Čak sam sparirao Antoniju Šančiću, koji se u našem klubu spremao za turnir parova na ATP-u u Umagu.

Predsjednik TK Novalja Zoran Vidas i njegova ekipa organiziraju tri turnira godišnje na terenima koji su niknuli 2015. godine.

–Ovo je sedma “Oluja”. Imamo još Novalja Open, koji se igra 1. svibnja, te Antonju, koja se igra povodom dana Grada Novalje od 2008. godine, ali prva izdanja odigrana su na terenima kampa Straško. Prvu Antonju i Oluju osvojio je Igor Bišćan, potom se na listu pobjednika upisivao Dario Jertec. Od 2018. imamo različite pobjednike Oluje. Ukupno je nastupilo 105 sudionika i sudionica, što je lijepa brojka. Igrao se i odličan tenis. Sudionici nas hvale i rado dolaze – kaže Vidas.

Rezultati finala, do 45 godina: Sandro Brusich – Jure Smej 6:0, 6:1, plus 45: Branimir Matičević – Dubravko Duvančić 6:2, 6:1, plus 60: Erol Skadrak – Milan Žnuderl 7:6, 6:7, 10:8, parovi: Marko Pavlica/Ivica Kožulj – Luka Toni/Domagoj Ricov 6:1, 6:1.

Izvor: Novi List
Autor: Zlatko Horvat