Treći ljetni susret ministranata u Velikoj

Radio Prkos 26.06.2026 VJERA
img

U organizaciji Povjerenstva Požeške biskupije za pastoral duhovnih zvanja od 23. do 25. lipnja u Domu sv. Augustina u Velikoj održan je treći ljetni susret ministranata srednjoškolskog uzrasta. Program je vodio član Povjerenstva Marijan Pavelić, a u njegovoj provedbi sudjelovali su bogoslovi Luka Barišić, Emanuel Marić, Matej Raljević i Robert Valenta.

Na susretu su sudjelovali ministranti iz župa sv. Barbare u Jakšiću, sv. Franje Asiškog u Lipiku, Krista Kralja u Rešetarima, sv. Josipa u Slatini te Pohoda Blažene Djevice Marije u Voćinu. Kroz molitvu, zajedništvo, radionice i različite aktivnosti sudionici su imali priliku bolje upoznati vlastite sposobnosti, interese i vrijednosti te razvijati vrline potrebne za odgovorno kršćansko sazrijevanje. Uz duhovni program, vrijeme su provodili u sportskim natjecanjima, društvenim igrama i rekreativnim sadržajima koji su pridonijeli međusobnom upoznavanju i učvršćivanju prijateljstava.

Prvoga dana domaći župnik Krunoslav Siroglavić upoznao je sudionike s poviješću Župe sv. Augustina Biskupa i njezine župne crkve, jedine u Hrvatskoj posvećene tom svecu. Predstavio je i bogatu prošlost Velike kao mjesta djelovanja augustinaca te kasnije franjevaca tijekom osmanlijske vladavine na ovim prostorima. Poslijepodne su ministranti posjetili Adrenalinski park Duboka i Aquapark Shhhuma, a dan su zaključili sudjelovanjem na svetoj misi u župnoj crkvi te zabavnim pub kvizom.

Drugoga dana održana je kateheza o utjecaju društvenih mreža na život mladih. Nakon rekreacije u Aquaparku Shhhuma, sudionici su navečer sudjelovali na euharistijskom slavlju pokraj kapele sv. Ive, prigodom svetkovine Rođenja sv. Ivana Krstitelja. Misu je predvodio župnik Krunoslav Siroglavić, a ministrantima su se pridružili brojni vjernici i hodočasnici okupljeni na tradicionalnom slavlju.

Posljednjega dana susreta ministranti su sudjelovali na završnoj svetoj misi koju je predvodio voditelj susreta Marijan Pavelić. Nakon zajedničkog osvrta na protekle dane i završnih susreta, program je zaključen rekreacijom u Aquaparku Shhhuma te povratkom sudionika njihovim kućama.

Izvor:

Marijan Pavelić

Požeška Biskupija

Slične vijesti

Najnovije