Državno Prvenstvo gluhih u ekipnom kuglanju, 2. Liga – muški

Radio Prkos 22.04.2024 SPORT
img

Kuglački klub „Maksim“ Staro Petrovo Selo osvojio 1. mjesto i ostvario plasman u 1.
Ligu kuglanja za gluhe

Državno prvenstvo gluhih u ekipnom kuglanju, 2. Liga-muški održano je 20. travnja ove
godine u Rijeci u Sportskom centru „MLAKA“. Sudjelovalo je 7 ekipa iz Hrvatske: KK
Splitsko- dalmatinske županije, KK Karlovac, KK Zadar, KK Pula, KK „Maksim“ Staro
Petrovo Selo, KK „Galeb“ Rijeka i KK „Sluh“ Sisak.

Za prvo mjesto borila su se dva kluba s istim brojem bodova (24 boda), KK „Maksim“ Staro
Petrovo Selo i KK Pula. O prvaku je odlučivalo „ čišćenje“, a presudila je bolja razlika od
40 čunjeva za KK Maskim. Najbolji je bio igrač Josip Bošnjak, a izvukao je maksimalnih
198 čišćenja. Ukupno je srušio 569 čunjeva.

Rezultati ostalih igrača su slijedeći:
Kristijan Baksa 501 srušen čunj, Dragan Blažević 518
te Robert Marolt 502 srušena čunja.

KK „Maksim“ Staro Petrovo Selo osvojio 1. mjesto

KK „Maksim“ Staro Petrovo Selo je osvojio 1. mjesto na Državnom prvenstvu gluhih u 2. ligi
u kuglanju za gluhe i tako, zajedno sa kolegama iz Pule, koji su osvojili 2. mjesto, ušao u u 1.
Ligu kuglanje za gluhe koje će se održati slijedeće godine.

Moram napomenuti da smo KK „Maksim“ osnovali u lipnju 2023. godine i odmah ostvarili