Posavac iz Davora u derbiju kola slavio u gostima protiv Mladosti u Brđanima!

Radio Prkos 21.04.2024 SPORT
img

Jučer je odigrana nogometna utakmica u kojoj je Mladost ugostila Posavac u Brđanima. U zanimljivoj utakmici gostujuća ekipa odnijela je pobjedu sa rezultatom 2:4 iako je utakmica bila napeta do samog kraja. Gosti dolaze u vodstvo vrlo rano, već u drugoj minuti utakmice preko Tina Čmelješevića nakon greške domaće obrane. U 10. minuti Posavac je ostao bez jednog igrača, Marino Marjanović je požutio drugi puta na utakmici i Posavac je desetkovan. U 32. minuti Rodić je požutio po drugi puta na utakmici i Mladost ostaje na deset igrača. U 43. minuti nova greška domaće obrane, golman je loše odbio loptu, a natrčao je Čmelješević koji postiže svoj drugi pogodak na utakmici. U 44. minuti novi šok za domaćina, Tomislav Marjanović majstorski matira vratara i domaću obranu i postavlja konačnih 0:3 u prvom djelu. U 59. minuti dosuđen je kazneni udarac za domaćina, a siguran izvođač bio je Krešo Grbić i rezultat je 3:1. Nakon toga, domaćin je preuzeo inicijativu i imao nekoliko prilika, a to im se isplatilo kada se Grbić ponovno našao u gol prilici te sa pet metara loptu mirno šalje u mrežu. Posavac je mirno čekao svoju priliku znajući da ovaj rezultat teško mogu prokockati, a da se Mladost mora otvoriti s obzirom da se radi o duelu za prvo mjesto. Rezultat se nije mijenjao sve do 92. minute, a onda nakon jedne greške Tomislav Marjanović dolazi u gol priliku, a Marjanović je nepogrešiv u takvim situacijama i postavlja konačnih 2:4.

NK "Mladost" Brđani - NK "Posavac" Davor 2:4 (0:3)
Strijelci : Grbić 2x / Čmelješević, Marjanović