Mladost slavila sa 3:0 protiv Šokadije, u strijelce se upisali Sokić i Jelančić

Radio Prkos 22.08.2021 SPORT

Jučer je odigrano 1. kolo 1.ŽNL u kojem je Mladost ugostila Šokadiju u Cerniku. Cerničani su od samog starta napadali i stvarali prilike, ali i promašivali. Gosti iz jedne kontre stvaraju priliku, ali Buturac odlično reagira i rezultat ostaje 0:0. Pred kraj prvog djela Cerničani su poveli nakon što se lopta odbijala u šesnaestercu, a gostujući igrač nespretnom reakcijom postiže autogol. U drugom poluvremenu Mladost nastavalja napadati, a prilika za gol izrodila se kada je Matija Sokić maestralno izvozao protivničku obranu i golmana. Naravno, Sokić je loptu mirno smjestio u gol i povećao vodstvo Mladosti. Desetak minuta kasnije Šokadija pravi prekršaj na Škramiću u kaznenom prostoru, a sudac pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Josip Jelančić. U 75. minuti Matija Sokić dobija drugi žuti karton, pa je Mladost ostala desetkovana do kraja utakmice. Rezultat se ipak nije mijenjao te je utakmica završena 3:0.

HNK "Mladost" Cernik - NK Šokadija 3:0 (1:0)
Strijelci : A.G., M. Sokić, J. Jelančić (KU)