Mikanović sa dva zgoditka donio pobjedu Mladosti, Croatia i Slaven odnijeli puni plijen sa gostovanja!

Radio Prkos 20.11.2022 SPORT

Jučer je odigrana utakmica u kojoj je Mladost ugostila Posavinu u Cerniku. U zanimljivoj utakmici na kraju je domaća ekipa slavila sa rezultatom 2:1. U početku utakmice igra je podjednaka, bilo je par prilika i na jednoj i na drugoj strani. U 30. minuti utakmice Škramić je uputio centaršut, a gostujući igrač igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudac pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač za Mladost bio je Vinko Mikanović. Gosti su počeli sve više napadati i to se isplatilo pred kraj prvog djela, kada je na sličan način dosuđen kazneni udarac za Posavinu. Siguran izvođač za gostujuću ekipu bio je Ivan Uremović koji postavlja konačnih 1:1 u prvom djelu. U drugom poluvremenu, Mladost je odmah ubacila u petu brzinu, a to se isplatilo već u 50. minuti kada se Mikanović našao u gol prilici koju je majstorski iskoristio i ponovno doveo Mladost u vodstvo. Par minuta kasnije dobru priliku imao je i Curić, ali je pucao pokraj gola. Nakon toga bilo je dobrih prilika i na jednoj i na drugoj strani, ali se rezultat nije mijenjao. Kod domaće ekipe treba pohvaliti odličnog vratara Curića koji je imao par odličnih intervencija i obrana te je jedan od najzaslužnijih za pobjedu domaćih.

HNK "Mladost" - NK "Posavina" 2:1 (1:1)
Strijelci: Mikanović 2x / Uremović