Kiša crvenih kartona na utakmici Slavonca i Mladosti, Jozić bio glavna figura na terenu...

Radio Prkos 17.10.2021 SPORT

Danas je odigrana utakmica između domaćeg Slavonca i Mladosti iz Cernika. U gruboj utakmici konačnu pobjedu odnio je domaćin sa rezultatom 3:1. Utakmicu su sudili Davor Jozić, Dario Jurević, Mario Rašo dok je funkciju delegata obnašao Dragan Jurasović. Domaćin u vodstvo dolazi u 8. minuti preko Španića koji nakon jednog centaršuta se oslobađa protivničkog igrača i najbolje snalazi u šesnaestercu te upućuje udarac kojeg vratar Buturac hvata "na crti". Sudac Jozić svira pogodak i pokazuje na centar, a nakon tog trenutka su se tenzije počele dizati. Zbog prigovora sudac daje i žuti karton vrataru Buturcu, a par minuta kasnije isključuje Zdravka Filipovića sa klupe Mladosti nakon što mu je spomenuti igrač uputio par grubih riječi. Sudac definitivno nije bio dorastao današnjem zadatku jer je napravio tragikomediju sa kartonima i svojim ponašanjem, a najmanje se vidjelo nogometa. Žuti kartoni pljuštali su i na jednoj i na drugoj strani, a na predah se otišlo sa minimalnih 1:0. U drugom djelu ponovno je Španić najspretniji koji još jednom pokazuje da je jedan od najvećih predatora ove lige jer je zabio pogodak praktički iz ničega. Loša reakcija vratara Buturca koji se nije snašao i lopta mu ispada iz ruku, a Španić kao svaki pravi napadač ju šalje u gol. Treba napomenuti da je Stipić isključen na poluvremenu te da je Mladost ostala desetkovana nakon što je došlo do okršaja sa pomoćnim sudcem. U zapisniku je napisano da je do isključenja došlo zbog  (Nasilništvo, u više navrata pri ulasku u svlačionicu sa dvije ruke gura i udara 1. Pomoćnog sudca.Prijetio psovanjem majke, pljuvanjem.) A par minuta kasnije isključen je i Zvonimir Oršulić nakon što je dobio drugi žuti karton te je Mladost igrala bez dva igrača. Nedugo nakon pogotka domaćina, ipak je gostujuća momčad uspjela smanjiti preko Jelančića koji postiže eurogol. Točku na "i" stavio je iskusni Kulić koji postavlja konačnih 3:1...

Donosimo i zapažanje delegata o utakmici napisanoj u zapisniku:

3. Zapažanje delegata (o organizaciji i događajima na utakmici)
Utakmica odigrana po ugodnom vremenu za igru i odlično pripremljenom terenu u kojoj je viđena od 1. minute nervozna,oštra igra sa puno prigovora na sudčeve odluke.u 8.min nakon domaćeg postignutog pogotka gostujuća momčad igra sve grublje i grublje, prljavo i daljnjim prigovorima i trčanju prema glavnom sudcu na svaku njegovu odluku.Po završetku prvog dijela utakmice pri ulasku u samu svlačionicu,a još na terenu za igru nekolicina gostujućih igrača trčeći idu prema prvom pomoćnom sudcu sa vidnim nezadovoljstvom te u toj masi jedan igrač gostujuće momčadi pada na tlo sa riječima da ga je pomoćni sudac lupio zastavicom u stomak , što ja u toj masi nisam mogao vidjeti a u razgovoru sa pomoćnim sudcem koji tvrdi da ga nije udario nego je isti igrač natrčao na koplje zastavice koje je sudac imao ispred sebe kao obranu. Nakon jedne minute gostujući igrač br.17 prilazi sudcu s leđa gura ga sa dvije ruke zatim ga gura ponovo sa dvije ruke u prsa nasilnički. Nakon smirivanja situacije glavni sudac je opravdano tom istom igraču dodjelio crveni karton. Sve opomene i isključenja ispravno dodijeljene a pogotci postignuti regularno. Sve sportske iskaznice i licence ispravne, a upisani treneri nazočni na klupi. Susret uredno prijavljen PP Nova Gradiška , a dežurno vozilo NG332BE sa vozačem nazočno tokom cijele utakmice bez intervencije.Gostujuću momčad prijavljujem disciplinskom sudcu zbog 5 i više događaja.