Budućnost golovima Jakića i Španića zadržala prvo mjesto, a i dalje je bez ligaškog poraza...

Radio Prkos 20.09.2020 ZANIMLJIVOSTI
img

Jučer je u 5. kolu 1. ŽNL Budućnost gostovala kod Slavonca. U zanimljivom srazu prvoplasirane i posljednje ekipe lige slavila je gostujuća Budućnost i zadržala prvo mjesto. Početak utakmice nije bio prezanimljiv, obje ekipe igrale su dosta oprezno bez nekih konkretnijih prilika. Činilo se da će se na predah otići bez golova, a onda je Marko Jakić maestralno smjestio loptu u desne "rašlje" iz slobodnog udarca i tim eurogolom donio svojoj ekipi potrebnu prednost u prvom poluvremenu. Na predah se otišlo sa minimalnih 0:1. U drugom djelu utakmica se potpuno otvorila Slavonac je išao na sve ili ništa, a najveću priliku za izjednačenje imali su u pedesetoj minuti kada Vlaović ruši domaćeg igrača u šesnaestercu, a sudac dosuđuje kazneni udarac kojeg vratar Crljenković odlično brani i donosi svojoj ekipi potrebnu motivaciju za nastavak utakmice i pobjedu. Imali su nekoliko dobrih prilika Španić, Jakić i Ašenbrener, ali nisu uspjeli pronaći okvir gola, ali desetak minuta prije kraja utakmice ipak se iskusni Španić upisao na listu strijelaca nakon što mu je Jakić odigrao sjajnu povratnu loptu te Španić bez puno muke šalje loptu u gol...