17. Olimpijski festival vrtića

17. Olimpijski festival vrtića

03.05.2018 održana je 17. po redu Olimpijski festival dječjih vrtića u Novoj Gradiški. Pozdravne riječi okupljenima uputio je gradonačelnik Vinko Grgić.

Na olimpijadi je sudjelovalo 240 olimpijaca:

DV „ Maslačak“ Nova Gradiška

DV „ Vjeverica“ Staro Petrovo Selo

DV „ Bljesak“ Okučani

DV „Zvončići“ Nova Kapela

DV „Matija Gubec“ Cernik

DV „Radost“ Nova Gradiška

Olimpijsku zastavu ponosno je nosilo šestero djevojčica i dječaka;

  1. Petra Stričić

  2. Petra Nikolić

  3. Ante Lončar

  4. Lukas Kuljanac

  5. Stipan Bungić

  6. Nora Vlaović

U pratnji odgojiteljice Marijane Matijašević.

Olimpijska baklja je poput štafete išla preko ruku malih olimpijaca

  1. Boris Žakula, DV Radost, Nova Gradiška

  2. Lucija Bićanić, DV Matija Gubec, Cernik

  3. Ema Ružičić, DV Zvončić, Nova Kapela

  4. Mario Delić, DV Bljesak, Okučani

  5. Daria Bušljeta, DV Vjeverica, Staro Petrovo Selo

  6. junakinja kojoj je pripala čast upaliti olimpijski plamen – Vita Prgomet, DV Maslačak, Nova Gradiška

 

Fran Hak , DV Radost, Nova Gradiška, svečano je u ime svih sportaša prisegnuo da će se časno boriti.

Mali sportaši natjecali su se u trčanju na 50 m, a rezultati su slijedeći:

DJEVOJČICE1. Iris Marinović ("M.Gubec",Cernik); 2. Karla Bošnjak ("Maslačak" NG); 3. Katja Karakašić ("Vjeverica,SPS)

DJEČACI: 1. Fran Hak ("Radost", NG); 2. Vid Dubočanac ("Zvončić", Nova Kapela); 3. Dario Grgić ("Bljesak", Okučani).

Bacanje loptice: DJEVOJČICE: 1. Antonia Mandušić ("M.Gubec", Cernik); 2. Marta Matičević ("Zvončić", Nova Kapela); 3. Jovana Stojanović ("Bljesak", Okučani)

DJEČACI: 1. Mateo Dujmić ("Bljesak" Okučani); 2.Ante Lončar ("Zvončić", Nova Kapela); 3. Domagoj Krpan ("Radost", NG).

SKOK U DALJ-DJEVOJČICE: 1. Petra Grgić ("M.Gubec", Cernik); 2. Mirta Glavčić ("Zvončić", Nova Kapela); 3. Petra Mihaljević ("Vjeverica" SPS)

DJEČACI: 1. Matija Ceranić ("Radost", NG); 2. Dorian Džebić ("Radost", NG); 3. Mateo Begić ("Bljesak", Okučani)

Štafeta 4x25m-DJEVOJČICE: 1. Stela Baković, Antonela Mikić, Nikolina Terzić, Ines Trčić ("M.Gubec", Cernik); 2. Mila Krizmanić, Tia Andrašević, Tena Juraković, Iris Lalić ("Radost", NG); 3. Izidora Glavičić, Leona Terzić, Vita Prgomet, Dora Orešković ("Maslačak", NG)

DJEČACI- 1. Dario Ivšić, Matej Kašljević,Matej Jelačić, Mario Delić ("Bljesak" Okučani); 2. Ivan Žakić, Patrik Maljić,Patrik Šimić, Juraj Bartolović ("M. Gubec, Cernik); 3. Emanuel Ciprić, Antun Pavković, Mario Šamal, David Hodak ("Vjeverica" SPS)

Mali nogomet- DJEVOJČICE: 1. "Matija Gubec", Cernik; 2. "Zvončić", Nova Kapela i 3. "Bljesak" Okučani

DJEČACI: 1. "Radost", NG; 2. "Zvončić" Nova Kapela i 3. "Maslačak", NG

Nagradu za FAR PLY osvojili su polaznici vrtića "Maslačak", NG, a ukupni pobjednici 17. olimpijskog festivala dječjih vrtića su polaznici dječjeg vrtića "Radost", Nova Gradiška.

Olimpijada je rezultat dugih priprema odgajatelja i djece, uz potporu Grada, Saveza sportova, Hrvatskog Olimpijskog odbora, Nogometnog kluba "Sloga" rekla je ravnateljica vrtića Vera Trobić.

Bitno je sudjelovati – najvažniji je moto Olimpijskog festivala.

 

MP

 

Kolumna