Kotarski, Batalo, Franić i Barišić zabijali protiv Moby Dicka

Jučer je odigrana utakmica 16. kola 2.HMNL - istok u kojoj je Moby Dick ugostio MNK Novu Gradišku. U napetoj i kontroverznoj utakmici konačnu pobjedu odnijeli su gosti. Treba napomenuti da su Novogradiščani na ovu utakmicu došli sa šest juniora od kojih su čak tri započela u prvoj postavi. U vodstvo Nova Gradiška dolazi preko Batala nakon što je lijepo loptu smjestio u sam kut gola. Gosti ubrzo povećavaju vodstvo, a strijelac je ponovno Batalo. Novogradiščani su do poluvremena imali još par izglednih prilika koje nisu znali iskoristiti, a Moby Dick uspjeva smanjiti vodstvo i postići pogodak za 1:2 nakon "žute minute" Batala kada pet sekundi prije isteka vremena dodaje loptu protivničkom igraču koji taj poklon ne propušta iskoristiti i sa desetak metara smješta loptu u same "rašlje". Drugi dio ponovno bolje otvaraju Novogradiščani, pa tako i dolaze do novog pogotka. Moby Dick ponovno uspjeva smanjiti. Par minuta kasnije Novogradiščani ponovno odlaze na dva gola razlike, a nakon greške domaće obrane Moby Dick zabija i smanjuje vodstvo. Do kraja su pokušali domaći igrači i izjednačiti sa golmanom-igračom, ali to im se ubrzo obilo o glavu kada je Kotarski majstorski loptu lijevom nogom sa svoje polovice smjestio u gol. Prije samog kraja vratili su se Novokapelčani u igru kada je Gospočić postigao autogol za 5:6 dvadesetak sekundi prije kraja. Budući da su Novogradiščani bili na petom akumuliranom prekršaju, veliku ulogu odigrali su i sudci koji su svirali neshvatljiv prekršaj i tako pružili domaćinu priliku za izjednačenjem. Sjajnom obranom vratara Bakunića osigurana su tri boda Novogradiščanima. Nakon utakmice nastala je nesportska strka koju su pretežito predvodili domaći igrači, a pravdu su pokušali provesti kroz fizički obračun do kojeg na svu sreću ipak nije došlo...

MNK "Moby Dick" - MNK "Nova Gradiška" 5:6 (1:2)
Strijelci : Batalo 2x, Kotarski 2x, Franić, Barišić